Szkoła Policealna

zakladkiZakończenie nauki przez uczniów klas trzecich w Gimnazjum nr 3

  
  

więcej...


Zakończenie nauki w Zespole Szkół Budowlanych 28 VI 2013 r.

  
  

więcej...


Reprezentacja Gimnazjum nr 3 - Mistrzowie Polski 23 VI 2013 r.

  
  
  


29 maja 2013 r. reprezentacja Gimnazjum nr 3 zdobyła tytuł mistrza Dolnego Śląska. W turnieju finałowym mistrzostw Polski rozegranym w Głuchołazach młodzi piłkarze zajęli pierwsze miejsce. Jest to drugi ich tytuł. W roku 2012 mistrzem kraju została drużyna trenowana przez Macieja Gałęzę i Eugeniusza Oleśkiewicza.
W turnieju finałowym gimnazjaliści z "3" przegrali tylko jeden mecz 3:4 z drużyną radomską. Z reprezentacją Ostrowca Świętokrzyskiego zremisowali 0:0. A następnie pokonali 4:3 Tychy, 2:1 Słopnicę, 2:1 Nowy Dwór Gdański i 3:1 Brzeg.

Skład reprezentacji Gimnazjum nr 3: Michał Piotrowski, Mateusz Cieślik, Kamil Adach, Krystian Drożdż, Jakub Olewnik, Maciej Szwedyk, Piotr Dyrda, Mateusz Miazga, Mateusz Bruliński, Tomasz Cichocki.

Trenerzy:Krzysztof Spychalski i Michał Grządkowski


Wycieczka do zakładów firmy Roben - 17 VI 2013

  
  

więcej...

Początki firmy Röben sięgają już XIX wieku. W 1855 roku August Lauw założył we fryzyjskim Bockhorn pierwszą z ośmiu cegielni, których popularność szybko przysporzyła mu opinię „Króla Cegły”. W 1900 roku Bernhard Friedrich Röben wydzierżawił od Augusta Lauwa, swego teścia, cegielnię w Zetel - Schweinebrück, która dała początek firmie Röben.
20 lat później syn Friedricha - Wilhelm August Röben przejął prowadzenie nad firmą. Sukcesy na rynku niemieckim skłoniły młodego inwestora to rozwoju działalności poza granicami kraju. Przejęcie zakładów produkujących cegłę klinkierową "Triangle Brick", zlokalizowanych w Północnej Karolinie w USA, było pierwszą zagraniczną inwestycją Wilhelma. Tymczasem w 1989 roku, jako przedstawiciel piątego pokolenia rodziny Röben, do zarządu firmy wszedł Wilhelm Renke Röben. Dwa lata później objął kierownictwo nowej klinkierni w Merry Oaks (USA). Rok 1995 to czas kolejnych inwestycji – ze względu na bogate pokłady gliny w okolicach Środy Śląskiej, powstaje tam klinkiernia i dwie dachówczarnie.
Obecnie firma posiada zakłady produkcyjne w Europie i Stanach Zjednoczonych, dostarczając ponad 1500 materiałów w poszczególnych segmentach. Ponad stuletnie doświadczenie oraz wysoka jakość sprawia, że Röben znajduje się w ścisłej czołówce producentów ceramiki budowlanej. Oferta firmy Röben cieszy się dużym uznaniem wśród klientów dzięki różnorodności wzorów i bogatej kolorystyce produktów, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia.(ze strony firmy)


Zakończenie nauki przez uczniów klasy 3 d/tr 14 VI 2013 r.

  
  

więcej...


Wojewódzkie podsumowanie projektu MCKZ - 12 VI 2013 r.

  
  

więcej...


"..W Zespole Szkół Budowlanych odbyło się dziś (12 czerwca) podsumowanie wielkiego regionalnego projektu edukacyjnego „Modernizacja centrów kształcenia na Dolnym Śląsku” . W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, dolnośląskich samorządów, władz Legnicy, dyrektorzy szkół i uczniowie..."(http://legnica.um.gov.pl)
Szkoła otrzymała bardzo dobrze wyposażone pracownie do przedmiotów zawodowych dla: technika budownictwa, technika architektury krajobrazu, betoniarza-zbrojarza, ślusarza, murarza-tynkarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz laboratorium materiałów budowlanych.


Wycieczka do Szklarskiej Poręby i okolic 7 VI 2013 r.

  
  

więcej...


Wycieczka do ZOO we Wrocławiu 3 VI 2013 r.

  
  

więcej...

3 czerwca 2013r w strugach deszczu uczniowie klasy 1J i 3H udali się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, które zachwyciło nas swoją wielkością... trzeba było mieć sporo siły by zobaczyć każdego zwierzaka, bo jest położone na dość dużym terenie. Ale za to żyrafy są najsympatyczniejszymi zwierzątkami na świecie! Teraz - gdy Zoo się przebudowuje - dostęp do żyraf jest bardzo łatwy. Można je nakarmić, a nawet pogłaskać. Jest przy tym mnóstwo radości zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zoo jest dobrze oznaczone, są miejsca do odpoczynku. Obecnie buduje się Afrykarium, które zapewne będzie sporą atrakcją. Naszą wizytę w ZOO rozpoczęliśmy ze spotkania ze zwierzętami Czarnego Lądu w pawilonie małp człekokształtnych, który zamieszkują szympansy. Są to najbardziej inteligentni przedstawiciele małp, a dodatkowo bardzo blisko z nami spokrewnieni. Obok w odnowionej małpiarni spotkaliśmy ich mniejszych kuzynów np. koczkodany, gerezy i patasy. W Akwarium czekały na Nas drapieżne piranie i płaszczki, kolorowe paletki czy olbrzymie arowany. W budynku Terrarium spotkaliśmy maleńkie żaby, w których skórze znajdują się najsilniejsze trucizny świata, owiane złą sławą anakondy i olbrzymie legwany zielone. W jedynej w Polsce czynnej przez cały rok Motylarni oczarowały Nas egzotyczne motyle. W starej części ZOO na otwartym wybiegu zaskoczyły Nas kapucynki, a w Małpiarni między innymi wyjce, pancerniki i mieszkający pod sufitem leniwiec. W terrarium mogliśmy podejrzeć maleńkie gekony, smokokształtne agamy i największe węże świata – pytony siatkowe.Przyjaciele